اعلامیه‌ی مشترک

org_admin

رهبران عالی‌رتبه‌ی افغان از تاریخ ۱۷ الی ۱۸ جولای ۲۰۲۱ به میزبانی دولت قطر در دوحه (قطر) گفت‌وگو نمودند.

آن‌ها بر لزوم تسریع مذاکرات توافق نمودند تا در اسرع وقت یک راه حل عادلانه و پایدار برای منازعه‌ی افغانستان به دست آید.

آن‌ها نیاز به یک توافق را که پاسخگوی منافع و خواسته‌های همه زنان و مردان افغانستان در روشنای اصول اسلامی باشد درک می‌کنند.

آن‌ها متعهد هستند که تا رسیدن به چنین توافقی به سطح عالی‌رتبه در مذاکرات دخیل باشند و به منظور رسیدن به این هدف در آینده به چنین نشست‌ها ادامه می‌دهند. در عین حال بزرگان دو طرف برای تسریع پروسه‌ی مذاکرات به تیم‌های مذاکراتی خویش هدایت دادند.

تمام طرف‌ها اطمینان می‌دهند که در سرتاسر افغانستان از زیربناهای ملکی محافظت صورت می‌گیرد، از تلفات ملکی جلوگیری می‌نمایند و در مورد کمک‌های بشری همکاری می‌نمایند. با توجه به گسترش چشم‌گیر ویروس همه‌گیر کوید ۱۹ در سراسر افغانستان، تمام اقدامات مناسب را برای امنیت پرسونل واکسیناسیون انجام خواهند داد و از حمل و نقل آکسیجن و سایر مواد ضروری به شکل شفاف برای تداوی مردم مصاب به کوید ۱۹ بدون کدام مانع اطمینان حاصل خواهند نمود.

هردو هیأت از دولت قطر به خاطر کمک‌های سخاوتمندانه‌ی‌شان در راستای جستجو برای یک صلح پایدار در افغانستان سپاس‌گزاراند. همچنان از کشورهای همسایه، کشورهای منطقه و جامعه‌ی جهانی نسبت همکاری‌های‌شان در پروسه‌ی صلح ابراز امتنان می‌نمایند.

دوحه ۲۷ سرطان ۱۴۰۰

۷ ذوالحجة ۱۴۴۲

۱۸ جولای ۲۰۲۱

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements