دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان پایان یافت

org_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۸ - ۰:۳۲
مراسم اختتامیه

مراسم اختتامیه هیات عالی رتبه جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان امروز در دوحه پایان یافت.

این‌نشست‌از سوی مطلق‌بن‌ماجدالقحطانی نماینده‌ی خاص قطر برای صلح افغانستان افتتاح شد.

در این نشست دکتور عبدالله عبدالله گفت که به نمایندگی از شورای عالی مصالحه‌ی ملی و هیات گفت‌وگوکننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان، از امیر قطر، وزیرخارجه و نماینده‌ی خاص آنها، به خاطر این‌که میزبان گفت‌وگوهای صلح افغانستان است و در این زمینه تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم.

رییس شورای عالی مصالحا‌ی ملی علاوه کرد که در دو روز‌گذشته با طالبان به تفصیل‌ بحث نموده و دو طرف تاکید کردند که مذاکرات سرعت بیشتر یابد.

دکتور عبدالله عبدالله افزود: ما به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان اطمینان می‌دهیم كه همه نهادها و جهات سیاسی و مردم افغانستان از روند صلح حمایت می‌كنند و با اراده و عزم راسخ در مذاكرات شركت خواهند کرد.

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی گفت که موقعیت یکدیگر را در مورد موضوعات این گفت‌وگوها بهتر شناختیم و ما تصمیم گرفتیم این سطح از مذاکرات را ادامه دهیم. همه ما باید در روند صلح با مسوولیت‌ عمل کنیم.

دکتور عبدالله عبدالله از تلاش‌های هیات جمهوری اسلامی افغانستان تشکر کرد و اطمینان داد که رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان، سیاست‌مداران و مردم افغانستان از هیات گفت‌وگوکننده حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی با اشاره به هیات گفت‌وگو‌کننده گفت که تلاش می‌کند روند صلح را سرعت بخشند.

خبر

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۷:۵
Background image

دیدار با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندز

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی بعد از ظهر امروز (دوشنبه، 11 اسد) با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندز در قصر سپیدار دیدار کرد.

بزرگان و متنفذین کندز در این دیدار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۸:۷
Background image

دکتور عبدالله عبدالله با شارژدافیر سفارت امریکا دیدار کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، بعد از ظهر امروز (یکشنبه، 10 اسد) با آقای راس ویلسن شارژدافیر سفارت امریکا در کابل، در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار شارژدافیر. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۳:۲۰
Background image

تدویر نشست همکاری میان عالی شورای مصالحه‌ی ملی و انستیتوت صلح کابل

مولوی عطاالرحمان سلیم معاون شورای عالی مصالحه‌ی ملی، امروز (یکشنبه، 10 اسد) با سردار محمد نادر نعیم رییس و اعضای انستیتوت صلح کابل در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این نشست مولوی عطاالرحمان. . .

BACK TO NEWS