دیدار زنان عضوی کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی با نمایندۀ زنان سازمان ملل متحد در افغانستان

org_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۲:۴۷
زهره مطهر احمدزی

زنان عضوی کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی به رهبری انجینر زهره مطهر، معاون این شورا دیروز (چهارشنبه، ۶ سرطان) با نماینده‌ی زنان سازمان ملل متحد گفت‌وگو کردند.

انجنیر زهره مطهر احمدزی، معاون شورای عالی مصالحه‌ی ملی، با اظهار نگرانی از افزایش خشونت‌ها در کشور، خواستار توجه ویژه سازمان ملل متحد مخصوصاً در مورد زنان افغانستان گردید.

سپس خانم فریده مومند حضور زنان در پروسه صلح را اندک خواند و افزود که زنان افغانستان باید با حمایت سازمان ملل متحد، در تصمیم‌گیری‌های عمده سهیم باشند.

داکتر نسرین اوریاخیل، عضو کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی از عدم تعهد و اراده‌ی طالبان به صلح سخن گفت و افزود که خشونت‌ها و جنایات گروه طالبان باید مستندسازی شود.

در ادامه زرقا یفتلی از خاموشی سازمان‌های بین‌المللی در مورد حملات گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان انتقاد کرد و افزود که جهان نباید در برابر رویدادهای ضد حقوق زنان و حقوق بشر بی‌تفاوتی اختیار کند.

داکتر ضیاگل رضایی در مورد آسیب‌های جنگ مخصوصاً برای زنان افغانستان صحبت کرد و افزود که اندیشه طالبان خلاف موازین اخلاقی و انسانی بوده و به حقوق زنان باور ندارند. جامعه‌ی بین‌المللی نباید اجازه دهد که این گروه بر سرنوشت مردم افغانستان مخصوصاً زنان مسلط شوند.

در اخیر، خانم کیتلین نماینده‌ی زنان سازمان ملل متحد در مورد نگرانی‌ها و پرسش‌های زنان کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی سخن گفت. وی افزود که سازمان ملل متحد خود را برای دفاع از حقوق اقلیت‌ها و زنان در سراسر جهان متعهد می‌داند.

وی با اطمینان از حمایت‌های سیاسی و تخنیکی از زنان افغانستان افزود که تمامی زنان باید در یک صف واحد برای حراست از دستاوردها و ارزش‌های خویش ایستاده شوند. هیچ‌گروهی توانایی سرکوب آنان را ندارد و صدای واحد زنان افغانستان در این مرحله، حیاتی و سرنوشت ساز است.

خبر

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۷:۵
Background image

دیدار با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندز

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی بعد از ظهر امروز (دوشنبه، 11 اسد) با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندز در قصر سپیدار دیدار کرد.

بزرگان و متنفذین کندز در این دیدار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۸:۷
Background image

دکتور عبدالله عبدالله با شارژدافیر سفارت امریکا دیدار کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، بعد از ظهر امروز (یکشنبه، 10 اسد) با آقای راس ویلسن شارژدافیر سفارت امریکا در کابل، در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار شارژدافیر. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۳:۲۰
Background image

تدویر نشست همکاری میان عالی شورای مصالحه‌ی ملی و انستیتوت صلح کابل

مولوی عطاالرحمان سلیم معاون شورای عالی مصالحه‌ی ملی، امروز (یکشنبه، 10 اسد) با سردار محمد نادر نعیم رییس و اعضای انستیتوت صلح کابل در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این نشست مولوی عطاالرحمان. . .

BACK TO NEWS